EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Nauka pisania liter polskiego alfabetu do drukowania:

Każda z poniższych liter zawiera następujące karty:
nauka pisania liter

W tym dziale znajdziecie naukę pisania literek po śladzie. Każda z liter znajduje się w liniaturze, a dodatkowo każda karta pracy posiada obrazek oraz wyraz podstawowy rozpoczynający się wielką i małą literą. Czcionka pisana jak pismo szkolne z łączeniami. Znajduję się tu wszystkie polskie literki takie jak ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź i ż.

Ponadto w kolejnej kategorii znajdują się kontury liter drukowanych i pisanych. Wielka i mała litera idealna do stworzenia szorstkiego alfabetu oraz abecadła sensorycznego. Każdą z liter można wykleić plasteliną, pomalować mazakami, czy wypełnić brokatem. Dzięki czemu dziecko swoimi zmysłami będzie poznawało daną literę. Taki alfabet można również ponakłuwać szpilką aby był chropowaty lub nakleić na niego papier ścierny. W ten sposób stworzymy fantastyczny materiał dydaktyczny wg Marii Montessori. Nasze arkusze ćwiczeń do nauki pisania są darmowe w pliku PDF i gotowe do wydruku.

Trzecią kategorią są literki oznaczone kolorami. Samogłoski – czerwone, spółgłoski – niebieskie, w ten sposób arkusze ćwiczeń ułatwiają dziecku syntezę wzrokową liter. Każda litera jest przedstawiona zarówno czcionką pisaną jak i drukowaną, litery duże i małe. Można z nich stworzyć fantastyczne plansze dydaktyczne idealne dla dzieci w przedszkolu i klasie pierwszej szkoły podstawowej. Przy użyciu tych tablic edukacyjnych możemy wymyślać przeróżne zabawy dostosowane do wieku dzieci. Ostatecznie wieszając je na ścianę w klasie lub sali będą stanowiły dekorację oraz swojego rodzaju przypomnienie przerobionego materiału.

Czwarty dział to nauka pisania z kierunkiem pisania w linii. Litery są czarne, a liniatura niebieska. Litery alfabetu polskiego przygotowane są na oddzielnych kartach, aby można się było w pełni skupić na poznawaniu dalej litery abecadła. Karta pracy do nauki pisania jest idealna do kaligrafii dla dzieci. Duża czcionka na karcie bez rysunków powoduje, że dziecko skupia się na przyswajanym materiale dydaktycznym. Każda z liter jest otoczona ramką, odpowiednio samogłoski – czerwoną, spółgłoski – niebieską.

Ostatnim działem jest nauka pisania w postaci kolorowanek. Malowanki przedstawiają zabawną formę poszczególnych literek, np. literka A ma doprawione rogi. Każda z liter posiada dwa wzory kolorowanki. Podczas takiej formy nauki dziecko możne poznawać wygląd literek drukowanych. Każdą z liter można wykleić plasteliną, uzupełnić pomponami bądź udekorować w dowolny sposób. Taka kolorowanka z literą na pewno będzie miłym dodatkiem do nauki pisania.

Zobacz także:

Nauka pisania cyfr