Przedstawiamy: Plakat: Łańcuch pokarmowy.

Druk jest niemożliwy na smartfonach – proszę skorzystać z komputera.

Plakat: Łańcuch pokarmowy

 

Podgląd grafik:

Poniżej możesz zobaczyć losowo wybrane grafiki z całego pakietu. Kliknij miniaturę aby zobaczyć większy podgląd.

Łańcuch pokarmowy inaczej troficzny. Czy wiesz jak przebiega po kolei? Przygotowaliśmy dla Ciebie edukacyjny plakat PDF do druku w rozmiarze A4 i XXL.

Każda żywa roślina i zwierzę musi mieć energię, aby przetrwać. Rośliny polegają na glebie, wodzie i słońcu jako źródle energii. Zwierzęta polegają na roślinach, a także innych zwierzętach, jeśli chodzi o energię.

W ekosystemie wszystkie rośliny i zwierzęta polegają na sobie nawzajem, aby móc żyć. Naukowcy czasami opisują tę zależność za pomocą łańcucha pokarmowego lub sieci pokarmowej.

Łańcuch pokarmowy co to jest?

Łańcuch pokarmowy opisuje, w jaki sposób różne organizmy zjadają się nawzajem, zaczynając od rośliny, a kończąc na zwierzęciu. Na przykład możesz napisać łańcuch pokarmowy dla lwa w ten sposób:

trawa —> zebra —> lew

Lew zjada zebrę, która zjada trawę. Oto kolejny przykład w formie obrazkowej:

Konik polny zjada trawę, żaba zjada pasikonika, wąż zjada żabę, a orzeł zjada węża.

Jakie są ogniwa łańcucha pokarmowego?

Istnieją nazwy pomagające opisać każde ogniwo łańcucha pokarmowego. Nazwy zależą głównie od tego, co organizm spożywa i w jaki sposób przyczynia się do energii ekosystemu.

  • Producenci
  • Konsumenci
  • Destruenci

Jesteśmy pewni, że dzięki naszemu edukacyjnemu plakatowy do druku z łańcuchem pokarmowym uczniowie zapamiętają kolejność. Obrazek i tekst jako przykłady na pewno pozwolą utrwalić przeprowadzoną lekcję. 

Jest to materiał dla uczniów klasy, 3, 4, 5, 6, 7 i 8.

Świetny jako dodatek do scenariusza zajęć.

Pamiętajcie, że nasze plakaty dydaktyczne do druku przygotowane są jako karta A4 oraz jako XXL składające się z 4 kartek formatu A4.

 

Zobacz także: