EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

 

Dziś dzieci wykonały karmnik z moją niewielką pomocą.

Wykorzystaliśmy patyczki do lodów i długie wykałaczki (niektóre z nich połamałam).

Z tych elementów został wykonany karmnik. Na początku dzieci indywidualnie ze mną przyklejały patyczki. Z racji tego by dobrze się trzymały wykorzystałam klej magic (pomogłam więc dzieciom w smarowaniu patyczków a one umieszczały je na kartce).
Następnie przedszkolaki pomalowały karmniki farbami.
Wycięły i nakleiły ptaszki (oczy z plasteliny, dziób z bibuły, skrzydełka z piórek lub z kartki). Na koniec ziarenka dla ptaszków narysowane kredkami. Śnieżek z waty.
Pracę wykonywało 6 dzieci (w tym jeden 3 latek).

 

Stworzenie karmnika dla zwierząt to wartościowy i edukacyjny projekt dla dzieci, który uczy troski o przyrodę oraz daje praktyczne umiejętności majsterkowania. Oto jak można go zrealizować:

1. Przygotowanie projektu: Na początku warto zaplanować z dziećmi, jak będzie wyglądał karmnik. Można narysować prosty szkic, który pomoże wizualizować projekt i posłuży jako instrukcja montażu.

2. Przygotowanie materiałów: Zbierz patyczki do lodów oraz długie wykałaczki. Jeśli niektóre wykałaczki mają być połamane, zrób to ostrożnie, aby uniknąć drzazg.

3. Konstrukcja bazy karmnika: Ułóż patyczki do lodów równolegle, aby stworzyć płaską podstawę karmnika. Można je złączyć za pomocą kleju lub wykałaczek, które posłużą jako swego rodzaju „spinki” stabilizujące konstrukcję.

4. Budowa boków i dachu karmnika: Używając kleju, przyklej patyczki do lodów pionowo lub poziomo, tworząc ścianki karmnika. Na górę konstrukcji dodaj dach, który ochroni pokarm przed śniegiem i deszczem.

5. Wzmacnianie konstrukcji: Długie wykałaczki można wykorzystać do wzmocnienia kątów karmnika, wtykając je w miejsca, gdzie patyczki się łączą.

6. Dekoracja karmnika: Po zbudowaniu karmnika, dzieci mogą go pomalować lub ozdobić, pamiętając jednak, aby używać nietoksycznych materiałów, bezpiecznych dla zwierząt.

7. Umieszczanie karmnika: Karmnik można zawiesić na drzewie lub umieścić w innym bezpiecznym miejscu, gdzie zwierzęta mają łatwy dostęp, ale są chronione przed drapieżnikami.

8. Napełnianie karmnika: Na koniec, umieść w karmniku ziarna lub inne pokarmy odpowiednie dla ptaków.

To zadanie jest odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, które pod nadzorem dorosłych mogą nauczyć się podstaw budowania i konstruowania, a także dowiedzieć się więcej o tym, jak pomagać zwierzętom w trudnym okresie zimowym. Prace takie rozwijają również świadomość ekologiczną i społeczną u młodych ludzi.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Marleny Wrońskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *