EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

 

Grupa liczy 21 dzieci, w tym 5 trzylatków i 16 czterolatków. Obecnych w tym dniu było 13 dzieci (w tym troje 3 latków).

Na białych kartkach z bloku technicznego dzieci przyklejały wydarty z gazety, „daszek” parasola. Rączka to skręcone paski bibuły. Dzieci ozdabiały parasole kuleczkami z bibuły lub paseczkami. Na koniec kropelki deszczu zrobione za pomocą farb paluszkami.

 

Praca plastyczna „Parasol z gazet” jest kreatywnym projektem dla dzieci, który łączy wykorzystanie tradycyjnych materiałów artystycznych z recyklingiem. Dzieci mają okazję pracować z różnorodnymi teksturami i kształtami, jednocześnie ucząc się o znaczeniu ponownego wykorzystywania materiałów. Oto jak mogła przebiegać realizacja tego projektu:

1. Przygotowanie daszka parasola:

Dzieci wyrywały kształty daszków z gazet, które później przyklejały do białych kartek. To nie tylko rozwija zdolności manualne, ale również uczy kreatywnego myślenia o wykorzystaniu niestandardowych materiałów w sztuce.

2. Tworzenie rączki parasola:

Skręcone paski bibuły służyły jako rączki parasoli, co mogło pomóc w rozwijaniu zdolności motorycznych poprzez skręcanie i formowanie delikatnych materiałów.

3. Ozdabianie parasoli:

Ozdabianie parasoli kuleczkami z bibuły lub paseczkami pozwalało na eksplorację kolorów i faktur, a także rozwijanie poczucia estetyki i projektowania.

4. Malowanie kropelek deszczu:

Na koniec, użycie paluszków do stworzenia kropelek deszczu z farb mogło być świetnym ćwiczeniem sensorycznym oraz sposobem na naukę o różnych technikach malarskich.

Projekt taki stymuluje wyobraźnię i pozwala dzieciom na wyrażenie siebie poprzez sztukę. Praca z gazetami i bibułą to również świetny sposób na rozmowę o recyklingu i ochronie środowiska. Ponadto, tworzenie dekoracji parasola może być połączone z nauką o pogodzie i roli parasola jako przedmiotu użytecznego w deszczowe dni.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Marleny Wrońskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest