EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

 

Propozycja na pracę plastyczną z okazji zbliżającego się 11 listopada „Orzeł biały”.
Grupa liczy 21 dzieci, w tym 5 trzylatków i 16 czterolatków. Obecnych w tym dniu było 17 dzieci (w tym czworo 3 latków, niektóre z nich wymagało pomocy w prawidłowym trzymaniu nożyczek).

 

Do wykonania Orzełka potrzebne będą:
– kartki A4,
– flamaster,
– blok techniczny,
– żółta kartka,
– nożyczki,
– klej,
– bibuła biała, pomarańczowa i żółta.

Wykonanie:
Etap pierwszy: Na białych złożonych kartkach z bloku odrysowane zostały przeze mnie dłonie dzieci (skrzydełka).

Etap drugi: Na kartkach z bloku technicznego przedszkolaki narysowały i wycięły pozostałe elementy: głowę i brzuszek.

Etap trzeci: Z żółtego papieru powstała korona.

Etap czwarty: Nóżki to przygotowane kawałki bibuły, które dzieci zgniatały lub skręcały.

Etap Piąty: Na koniec dzieci dorysowały oczy i przykleiły dziób (bibuła). Niektóre orzełki mają piórka z paseczków białej bibuły.

 

Tego typu prace są doskonałym pomysłem na zajęcia plastyczne w przedszkolu lub w szkole podstawowej, szczególnie mogą być wykorzystane podczas polskich świąt patriotycznych. Dzięki takiej pracy plastycznej dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność i zdolności manualne, a także uczyć się symboliki narodowej w przyjemny sposób.

Aby stworzyć taką dekorację, potrzebne będą kartki papieru, nożyczki, klej oraz materiały do dekoracji, takie jak kolorowe papierki. Dzieci odrysowują swoje dłonie na papierze, a następnie wycinają je i układają w formie skrzydeł orła. Ciało orła można stworzyć z odrysowanej stopy lub wyciąć z papieru. Elementy takie jak oczy i dziób są następnie doklejane.

Takie prace są świetnym pomysłem do dekorowania sali przedszkolnej, korytarza lub sceny podczas przedstawień. Mogą też posłużyć jako element gazetki. Dodatkowo, jest to świetna okazja do rozmowy o symbolach narodowych i ich znaczeniu, a także do wprowadzenia elementów historii Polski w przystępny sposób.

Zachęca się do wykorzystania takich prac plastycznych jako elementu do druku, który rodzice mogą wykonać w domu z dziećmi. Można również przygotować pdf do druku z instrukcjami krok po kroku, aby ułatwić rodzicom i nauczycielom realizację tej aktywności. To za darmo dostępny zasób, który może wspierać edukację patriotyczną i plastyczną dla dzieci.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Marleny Wrońskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest