EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

ćwiczenie motoryki małej, ozdabianie flamastrami wazonu, ćwiczenie dokładności i staranności, stemplowanie paluszkami

Przedstawione prace plastyczne to wiosenne kompozycje przedstawiające bazie kotki, które zostały stemplowane przy użyciu paluszków dzieci. Jest to zabawna i edukacyjna aktywność, która pomaga w rozwoju motoryki małej, jak również w ćwiczeniu precyzji i staranności.

Jak wykonać pracę plastyczną „Bazie kotki stemplowane paluszkami”:

Materiały potrzebne:

– Kartka papieru

– Farby plakatowe lub tusze do stempli

– Flamastry

– Talerzyk lub paleta do rozprowadzenia farby

Instrukcje wykonania:

1. Ozdabianie wazonu: Na dole kartki dzieci rysują wazon, który mogą następnie pokolorować i ozdobić flamastrami, wykazując się przy tym starannością i dokładnością.

2. Przygotowanie farby: Na talerzyku lub palecie rozprowadzane są farby, z których dzieci będą korzystać do stemplowania bazi.

3. Stemplowanie bazi: Dzieci maczają paluszki w farbie, a następnie delikatnie odciskają je na kartce, tworząc kwiatostany bazi. Można użyć kilku kolorów farby, aby oddać różne fazy kwitnienia bazi.

4. Rysowanie łodygi: Flamastrami dzieci mogą dorysować łodygi łączące wazon z odciskami bazi, co daje efekt wypełnionego wazonu bukietem kwiatów.

5. Dekoracja i wykończenie: Na koniec, prace mogą być dodatkowo udekorowane, na przykład przez dorysowanie liści lub innych elementów wiosennego pejzażu.

Tego typu aktywność plastyczna nie tylko przyczynia się do zabawy i rozwoju umiejętności manualnych, ale również umożliwia dzieciom naukę o przyrodzie i zmianach zachodzących w świecie roślin wraz z nadejściem wiosny. Stemplowanie paluszkami jest też doskonałym sposobem na rozwijanie kreatywności i wyobraźni. Gotowe prace są piękną dekoracją klasy i mogą być także wykorzystane do tworzenia indywidualnych lub zbiorowych gazetek tematycznych.

Praca wykonana pod nadzorem
Pani Małgorzaty Wojkowskiej

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest