EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Ozdoba sali - Pani Wiosna z motylkami

Kreatywna dekoracja przedstawiająca Panią Wiosnę, którą można wykorzystać jako inspirację na gazetkę szkolną lub ozdobę sali lekcyjnej. Dekoracja ta składa się z sylwetki Pani Wiosny wykonanej z kolorowego papieru, którego sukienka składa się z wielobarwnych kwiatów, a z dłoni wydobywa się mnóstwo kolorowych motylków.

Aby wykonać taką dekorację, należałoby przestrzegać poniższych kroków:

1. Przygotowanie materiałów: Potrzebny będzie kolorowy papier, nożyczki, klej oraz ewentualnie pinezki lub taśma dwustronna do przymocowania dekoracji do ściany lub gazetki.

2. Wycinanie sylwetki: Z białego lub jasnego papieru wycinamy sylwetkę kobiety – Pani Wiosny. Można ją zaprojektować tak, aby wyglądała, jakby trzymała motylki lub wyciągała dłoń w geście powitania.

3. Tworzenie sukienki: Z kolorowych kartek papieru wycinamy kwiaty – mogą być to proste koła z wyciętymi paskami na brzegach, aby przypominały płatki. Dobrze jest użyć wielu różnych kolorów, aby sukienka była jak najbardziej barwna i wiosenna.

4. Komponowanie motylków: Z papieru w różnych kolorach wycinamy motylki. Skrzydełka mogą być lekko zagięte, aby nadać im trójwymiarowy efekt. Motylki umieszczamy tak, jakby wydobywały się z dłoni Pani Wiosny i unosiły w powietrzu.

5. Układanie dekoracji: Sylwetkę Pani Wiosny umieszczamy na środku gazetki. Kwiaty sukienki układamy od dołu sylwetki, zaczynając od największych u dołu, przechodząc do coraz mniejszych w górę. Motylki rozmieszczamy tak, aby tworzyły efekt roju, unoszącego się wokół i nad sylwetką.

6. Finalne detale: Możemy dodać dodatkowe elementy, takie jak zielone liście wokół sukienki czy małe, kolorowe kropki na motylkach, imitujące wzory na ich skrzydełkach.

Taka gazetka nie tylko ozdobi salę lekcyjną, ale również może stać się inspiracją dla uczniów do nauki o wiośnie, roślinach i owadach, a także może zachęcić do rozmowy na temat znaczenia przyrody i zmian zachodzących w świecie roślin i zwierząt wraz z nadejściem nowej pory roku.

3 komentarze

 1. Super

  Odpowiedz
 2. Świetne

  Odpowiedz
  • Super

   Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest