EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Druk jest niemożliwy na smartfonach – proszę skorzystać z komputera.

Kolejne dyktando graficzne na Dzień Mamy, to składający się z pojedynczych liter na każdej planszy i tworzący się napis “DZIEŃ MAMY”. Taką ozdobę można wykorzystać na gazetce szkolnej, aby ozdobić klasę bądź salę w przedszkolu w dniu, w którym dzieciaki zorganizują przedstawienie dla ich mam. Również napis pociechy mogą przygotować w domu i ozdobić nim pokój rodziców. Tego typu materiały dostaniecie u nas za darmo. Wystarczy je wydrukować w wersji PDF.

Oto karty pracy „Kodowanie: Dyktando graficzne na Dzień Mamy”, które są wspaniałym narzędziem edukacyjnym, przeznaczonym dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zadaniem uczestników jest ułożenie liter, które razem tworzą „ DZIEŃ MAMY”, wykorzystując do tego kod graficzny.

Każda karta pracy zawiera siatkę z kolumnami i wierszami, przy czym nad każdą kolumną znajduje się litera alfabetu. Dzieci muszą pokolorować odpowiednie kratki zgodnie z przypisanymi kolorami, aby uformować wyrazy. Ćwiczenie to rozwija umiejętność rozpoznawania wzorców, orientację przestrzenną, a także wprowadza w podstawy kodowania i programowania.

Dzięki dyktandu graficznemu, najmłodsi uczą się także precyzji i cierpliwości, a cała aktywność wspiera rozwój zdolności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dodatkowo, karty te mogą być wykorzystane do rozmów na temat Dnia Mamy, umacniania więzi rodzinnych oraz wyrażania uczuć poprzez prace plastyczne. Dyktando graficzne na Dzień Mamy to kreatywny sposób na świętowanie tego wyjątkowego dnia, łączący naukę z zabawą i możliwością wyrażenia przez dzieci swojej wdzięczności i miłości wobec mam.

Podgląd grafik:

Poniżej możesz zobaczyć losowo wybrane grafiki z całego pakietu.

 Karty pracy:

Mama, rodzina

  • dla przedszkolaków
  • dla uczniów
  • dla rodziców i dzieci
  • do pracy w domu
  • w przedszkolu
  • w szkole
  • PDF do druku
  • za darmo
  • bez pobierania

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest