Książki na zakończenie roku szkolnego – 1, 2 i 3 klasa

Przedstawiamy: Książki na zakończenie roku szkolnego – 1, 2 i 3 klasa.
Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Baśniobór

Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym miejscu zwanym Baśnioborem, który jest dziś jedną z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejską? Oczywiście. Ekscytującą? Jasne. Bezpieczną? Cóż, właściwie wręcz przeciwnie.

Zobacz więcej

Kendra i jej brat Seth nie mają pojęcia, że ich dziadek jest obecnym opiekunem Baśnioboru. W otoczonym murami lesie pradawne reguły wprowadzają porządek między chciwymi trollami, złośliwymi satyrami, kłótliwymi wiedźmami, psotnymi chochlikami i zazdrosnymi wróżkami. Gdy jednak zasady te zostają złamane, ujawniają się potężne moce zła, a Kendra i jej brat muszą zmierzyć się z największym w swym życiu wyzwaniem, by uratować rodzinę, Baśniobór, a może i cały świat…

 
Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Afryka Kazika

Czy można zwiedzić Afrykę na rowerze? Oczywiście, że tak! Wszystkie przygody, które spotkały podróżnika Kazimierza Nowaka zostały opisane w książce „Afryka Kazika”.

Zobacz więcej

Pełna fascynujących przygód opowieść o przeżyciach Kazimierza Nowaka, podróżnika, reportera i fotografa zwiedzającego Afrykę. Książka oparta na prawdziwych wydarzeniach, przedstawia historię Kazika, który w latach trzydziestych XX wieku, poświęcił 5 lat swojego życia na podróż i przemierzył 40 tysięcy kilometrów od Trypolisu poprzez Przylądek Igielny do Algieru poruszając się głównie na rowerze, pieszo lub na wielbłądzie.

 
Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Był sobie szczeniak. Ellie

Powieść nie tylko dla najmłodszych. Nie lada gratka dla wielbicieli psów.
Poznaj historię szczeniaka szkolonego do odnajdywania zagubionych i niesienia im pomocy.

Zobacz więcej

„Był sobie szczeniak. Ellie” to historia suczki rasy owczarek niemiecki, która została wyszkolona na ratownika. Historię opowiada nam sama Ellie, poznajemy ją więc z psiej perspektywy. Opowiadanie rozpoczyna się z chwilą przyjścia suczki na świat. Jest ona jednym z ośmiu szczeniąt w miocie. Od samego początku stara się dominować nad rodzeństwem, nie pozwala się podgryzać ani zadeptać przez inne szczeniaki. Jest bardzo ciekawa świata i wrażliwa na zapachy.

 
Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Co to znaczy…

Powiedzonka, które dla dorosłych na stałe już weszły do codziennego użytku i dawno temu stały się oczywiste, dla dziecka mogą być zupełnie abstrakcyjne lub rozumiane dosłownie.

Zobacz więcej
Niniejsza książka nie bez powodu stała się więc prawdziwym bestsellerem – w końcu podoba się nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom.

Publikacja zawiera sto jeden krótkich opowiastek, które w sposób humorystyczny uczą co oznaczają oraz jak powinny być używane najbardziej popularne w języku polskim związki frazeologiczne. Za skutecznie przemycone walory edukacyjne książka otrzymała Nagrodę EDUKACJA XXI. Sposób, w jaki przemawia do najmłodszych, doceniają zarówno nauczyciele jak i rodzice.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Dzieci z Bullerbyn

Lisa, Lasse, Bosse, Britta, Anna i Olle to szóstka dzieci, o których nie zapomni nikt, kto choć raz sięgnął po „Dzieci z Bullerbyn”. Napisana w 1947 roku przez Astrid Lindgren książka wciąż bije rekordy popularności wśród literatury dziecięcej, a w wielu krajach figuruje na liście szkolnych lektur dla najmłodszych. Wartka akcja, plastyczny język i beztroski świat bohaterów wciągnie każdego młodego czytelnika.

Zobacz więcej
„Dzieci z Bullerbyn” to historia życia najmłodszych mieszkańców małej wioski, w której znajdują się tylko trzy zagrody. Przygody, które są udziałem dzieci, zostały opisane z perspektywy siedmioletniej Lisy, rezolutna dziewczynka opowiada o codziennym życiu, otoczeniu i przyrodzie, wraz z przyjaciółkami snuje też plany i marzenia, w czym nieustannie przeszkadzają im chłopcy. Zdaje relacje z przeróżnych przygód, które nieustannie przeżywa wraz ze swymi przyjaciółmi, mówi o tym, jak przebiegała ich droga do szkoły, opisuje sprzedawanie owoców przy drodze, urządzanie sekretnego przyjęcia, czy też wspomina łyżwiarskie popisy na zamarzniętym jeziorze.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Jak to działa – Ludzkie ciało

Może się wydawać, że wiele pytań na pozór ma bardzo proste odpowiedzi. Nigdy nie zastanawiamy się nad zagadnieniami, które są dla nas oczywiste. Dopiero pytania zadane przez dzieci uświadamiają nam, jak wiele nie wiedzieliśmy lub jak ciężko jest przekazać nasza wiedzę w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób. Twoje dziecko zadaje ostatnio coraz więcej pytań dotyczących ludzkiego ciała? Nowa książka Patrycji Zarawskiej jest właśnie propozycją dla Ciebie.

Zobacz więcej
Książka „Jak to działa? Ludzkie ciało” zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu. Stanowi idealne kompendium wiedzy i pomoc naukową dla młodych rodziców. Wiedza przekazywana jest w sposób jasny i prosty.

„Jak to działa? Ludzkie ciało” zamienia skomplikowane zagadnienia w coś oczywistego. Książka nie jest pozbawiona humoru. Zwłaszcza ilustracje nadają wydawnictwu żartobliwy charakter i sprawia, że dziecko z chęcią będzie sięgać do lektury. Oczywiście dorośli również będą mogli uzupełnić swoje niedociągnięcia.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Kajtkowe przygody

Twoje dziecko lubi historie o zwierzętach? Chcesz podsunąć mu lekturę klasyczną ale wciąż aktualną? A może twój podopieczny nie wie, jak wygląda życie na wsi? “Kajtkowe przygody” Marii Kownackiej będą dla niego idealne.

Zobacz więcej
“Kajtkowe przygody” to zbiór opowiadań napisanych przez Marię Kownacką i wydanych po raz pierwszy w 1948 roku. Opisane są tu przygody bociana Kajtka, który z powodu złamanego skrzydła nie mógł odlecieć z innymi ptakami do ciepłych krajów. Przygarnęła go rodzina Orczyków. To na ich domu znajdowało się bocianie gniazdo, w którym Kajtek przyszedł na świat.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Mikołajek. Wakacje Mikołajka

Historyjki o Mikołajku wciąż podbijają serca młodych Czytelników. „Wakacje Mikołajka” w całkiem odświeżonym wydaniu, to książka dla największych fanów serii.

Zobacz więcej
Bohaterami opowieści z serii „Mikołajek” są mali chłopcy: Joachim, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz i oczywiście… Mikołajek! Ich perypetie bawią Czytelników już od wielu lat. „Wakacje Mikołajka” to czwarta część przygód, które zaskakują i rozśmieszają na każdym kroku!

Mikołajek to szkolny rozrabiaka, który bez wątpienia doskonale wie, jak pakować się w kłopoty. Tym razem wyrusza na wakacje razem z rodzicami, gdzie czeka go wiele niezwykłych przygód. Wakacje spędzone z nowo poznanymi kolegami będą naprawdę udane! Mikołajek wyjeżdża również na kolonie. Tam bohater zostaje przydzielony do drużyny o nazwie Sokole Oko. Mikołajek na pewno nie będzie się tam nudzić!

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Mikołajek

W ręce polskich Czytelników „Mikołajek” trafił pięćdziesiąt lat temu i od tego czasu jego popularność stale rośnie. Z tej okazji przygotowano odświeżone wydanie cyklu o tym małym łobuzie.

Zobacz więcej
Z całą pewnością kilka pokoleń Czytelników zdążyło już poznać Mikołajka, Joachima, Euzebiusza, Maksencjusza, Alcesta, czy Ananiasza. Każdy z nich to na swój sposób niezwykły psotnik. Wspólnie przeżywają przezabawne przygody, które u niejednego Czytelnika wywołują uśmiech na twarzy. Mikołajkowe katastrofy od lat znane są w niezmienionej szacie graficznej i formacie, będąc jednocześnie znakiem rozpoznawczym dla każdego fana cyklu o niesfornym chłopcu. Seria o Mikołajku to takie książki dla dzieci, których czas zupełnie się nie ima.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Opowieści z Narnii. Tom 1. Lew, Czarownica i stara szafa

„Opowieści z Narnii” to kultowy i ponadczasowy cykl powieści opisujących przygody czwórki dzieci, które odkrywają drzwi prowadzące do magicznego świata. Książki zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków i zyskały miano klasyki dziecięcej literatury fantasy.

Zobacz więcej
Na podstawie powieści C.S. Lewisa powstało wiele filmów. Najnowsza adaptacja filmowa wyszła w 2005 roku z wytwórni Disney’a.
W pierwszej części cyklu o tytule „Lew, czarownica i stara szafa” Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja Pevensie przybywają do domu profesora Kirke’a, w którym przypadkowo, podczas zabawy w chowanego, odnajdują szafę, za którą znajduje się wejście prowadzące do Narnii. Dzieci są oczarowane mówiącymi zwierzętami, olbrzymami, karłami i innymi cudami, które odkrywają w magicznej krainie. Szybko jednak przekonują się, że czyha na nich wiele niebezpieczeństw.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Pamiętnik grzecznego psa

„Uwielbiasz psy? Zastanawiasz się jak wyglądają codzienne sytuacje z ich punktu widzenia? Co myśli nasz pupil, kiedy wkrada się na blat kuchni, czy uważa, że mu się upiecze? A może nie widzi w tym nic złego? “Pamiętnik grzecznego psa” to pozycja arcyśmieszna i bardzo interesująca.

Zobacz więcej
Książka skierowana jest do dzieci i jest niezwykle ciepła i zabawna. Opowiadane perypetie i świat obserwujemy z perspektywy oczu psa. Czy może być coś ciekawszego i bardziej wciągającego niż historia o wyczynach psa opowiedziana przez niego samego?

Książka jest przezabawna, nietypowy sposób narracji połączony z niebanalna fabułą oraz ciekawymi sytuacjami gwarantuje cudowną rozrywkę i długie godziny spędzone przy lekturze.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Sklep z babciami

„Ostatnie wakacje dzieciństwa (bo czwarta klasa to prawie tak, jakby się już było dorosłym: nowe przedmioty, nauczyciele, obowiązki…) w przypadku Wojtka to całkowita porażka.

Zobacz więcej
Zapracowani rodzice nie zaplanowali wakacji poza miastem, w mieście nudy, kurz i upał. Wojtek przypadkowo trafia do sklepiku prowadzonego przez trzy starsze panie i… od tej pory jego życie nabiera barw. Tego lata Wojtek przekona się, że grunt, to dobra paczka… niekoniecznie rówieśników.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa

Zaczarowana zagroda

Masz ochotę na sentymentalną podróż w czasie, do opowieści znanych z dzieciństwa? A może twoje dziecko ma do przeczytania pierwszą szkolną lekturę?

Zobacz więcej
„Zaczarowana zagroda”, niewielka książeczka autorstwa Aliny i Czesława Centkiewiczów, niemal od czasu swojego pierwszego wydania w 1963 roku znajduje się na liście lektur szkolnych. To jedna z pierwszych książek, jakie poznaje uczeń, który opanował już sztukę czytania. Ta krótka opowiastka, choć osadzona w realiach poważnej pracy stacji badawczej, posiada spory urok, którym bawi kolejne pokolenia swoich małych czytelników. Wszystko to za sprawą wzbudzających sympatię głównych bohaterów opowiadania – pingwinów Adeli, które nie były zbyt chętne, by ułatwiać naukowcom ich pracę.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This