Jak zachęcić moje dziecko, aby przestało ssać kciuk?

P: Moja 5-latka wciąż ssie kciuk. Widzę, że to sprawia, że ​​jej przednie zęby wystają, ale bez tego nie może zasnąć ani się zrelaksować. Pomocy!

Odp .: Prawdopodobnie nadszedł czas, aby zaangażować dentystę, zwłaszcza, że ​​nawyk ssania kciuka w sposób widoczny wpływa na jej zęby. Nie możesz obserwować swojego dziecka w każdej minucie dnia, a dziecko zdecydowane ssać kciuk będzie próbowało pomimo tego, że będziesz starała się go przypilnować. Co więcej, większość dzieci z głęboko zakorzenionym nawykiem ssania kciuka zwykle robi to automatycznie w nocy, kiedy nie da się tego kontrolować. Jeśli dentysta zgadza się, że nałóg twojej córki powoduje problem, może zasugerować rodzaj osłony na usta, która powinna być noszona w nocy, aby jej kciuk nie zbliżył się do zębów i nie wypchnął ich na zewnątrz. Chociaż twoja córka prawdopodobnie nie będzie wielkim fanem tego urządzenia, jest to świetny sposób na ochronę zębów, podczas gdy ona uczy się spać bez ssania kciuka. Co więcej, małym dziewczynkom może wystarczyć fakt wytłumaczenia, że to negatywie wpływa na ich wygląd. Ale jeśli nie, oto kilka innych strategii, które mogą pomóc:

  • Załóż bandaż na kciuk córki w ciągu dnia jako delikatne przypomnienie, aby go nie ssać
  • Gdy zobaczysz, jak twoja córka ssie kciuk, zaangażuj ją w działanie wymagające obu rąk, takie jak kolorowanka lub naklejanie naklejek, projekt artystyczny lub gra wideo. Za każdym razem, gdy twoja córka sięga po jedną z tych opcji zamiast ssać kciuk, chwal jej siłę woli
  • Ustanów system nagród za brak ssania, zaczynając od krótkich okresów czasu, które pomogą twojej córce odnieść sukces. Powiedz na przykład: „Jeśli dziś rano nie ssiesz kciuka w parku, zjemy lody”. W miarę, jak coraz lepiej trzyma ręce z dala od ust, wydłużaj czas do zerwania z nałogiem.