Szukaj na stronie

Postaw nam kawę

Układ Wpis bez znaku wodnego Tekst Główny 37

Zapisz się na newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać informacje o nowościach (nie częściej niż) raz na dwa tygodnie.

Reklama

Czego nauczę się w klasie 2: Wklejki do druku

1 / 1
Ładowanie PDF...

Druga klasa to czas rozwijania umiejętności zdobytych w pierwszym roku nauki. Dzieci czytają coraz płynniej, tworzą dłuższe wypowiedzi, rozwiązują bardziej wymagające zadania i poznają nowe działania matematyczne.

Zestaw „Czego nauczę się w klasie 2?” pomaga przedstawić te wyzwania w przystępnej dla dziecka formie. Zawiera kolorową planszę oraz arkusz A4 z dwiema czarno-białymi wklejkami. Materiały można wykorzystać w klasie albo podczas nauki w domu i są dostępne za darmo do druku.

Co dziecko będzie ćwiczyć w klasie 2?

Plansza przedstawia osiem ważnych obszarów:

  • będę czytać coraz płynniej;
  • napiszę opis i krótkie opowiadanie;
  • będę dodawać i odejmować do 100;
  • poznam tabliczkę mnożenia;
  • nauczę się dzielić;
  • będę odczytywać godziny i minuty;
  • nauczę się mierzyć i liczyć pieniądze;
  • będę obserwować i badać przyrodę.

Dzięki konkretnym przykładom uczeń może zobaczyć, że druga klasa nie oznacza rozpoczynania wszystkiego od nowa. To kolejny etap, podczas którego znane już umiejętności stają się coraz bardziej rozwinięte i samodzielne.

Kolorowa plansza dla klasy 2

Plansza może towarzyszyć uczniom przez cały rok. Na początku służy jako zapowiedź nowych tematów, a później pomaga porządkować zdobywane wiadomości.

Każde pole zawiera krótkie hasło i ilustrację. Działania matematyczne przedstawiono za pomocą liczydła, owoców i grup przedmiotów. Przyrodę symbolizują lupa i roślina, a naukę mierzenia i posługiwania się pieniędzmi – linijka, waga oraz monety.

Dwie wklejki do zeszytu na A4

Czarno-biały arkusz zawiera dwie wklejki. Po przecięciu kartki każdemu uczniowi można wręczyć indywidualną kartę do pokolorowania.

Wklejka dobrze sprawdzi się w zeszycie edukacji polonistycznej, matematycznej albo w portfolio ucznia. Może być również kartą otwierającą nowy rok szkolny.

Jak pracować z materiałem?

Poproś dzieci, aby wybrały trzy cele:

  • umiejętność, którą już częściowo znają;
  • umiejętność, którą chcą szczególnie dobrze opanować;
  • umiejętność, która wydaje im się największym wyzwaniem.

Następnie uczniowie mogą oznaczyć wybrane pola różnymi symbolami. Dzięki temu materiał staje się początkiem rozmowy o mocnych stronach, planowaniu nauki oraz proszeniu o pomoc, gdy zadanie okazuje się trudne.

Do wklejki można wrócić przed zakończeniem pierwszego semestru. Dzieci mogą wtedy sprawdzić, jak zmieniły się ich odpowiedzi.

Czego nauczę się w klasie 2: Wklejki do druku 38

0 Komentarzy

Dodaj Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *