Szukaj na stronie

Filter by Kategorie
Karty pracy
Quizy i ćwiczenia
Kalendarz świąt typowych i nietypowych
Dekoracje
Teoria

Spróbuj: karty pracyquizdekoracjezimakolorowanka

Polub nas:

Reklama:

Reklama:

19 letnich zajęć na świeżym powietrzu dla dzieci

Przedstawiamy: 19 letnich zajęć na świeżym powietrzu dla dzieci.

Letnie zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci

Dla rodziców nie lada wyzwaniem jest zapewnienie dzieciom aktywnej rozrywki podczas długiej wakacyjnej przerwy. Aby zmniejszyć częstotliwość, w którym słyszysz „mamo nudzę się”, musisz planować z wyprzedzeniem. Zapoznaj się z naszymi propozycjami zabaw na świeżym powietrzu i wybierz te, które sprawią, że twoje dzieci będą szczęśliwe przez całe wakacje.

Aktywne gry i zabawy

1. Balonowa siatkówka – za pomocą skakanki (lub dowolnej liny) podziel trawnik na dwie części. Użyj balonu wypełnionego wodą zamiast tradycyjnej piłki. Zwycięża osoba lub drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 21 punktów.

2. Wyścigi na kocu – będziesz potrzebować kilka koców (najlepiej starych). Zabawa polega na przeciągnięciu zawodników przez trawnik tak szybko, jak to możliwe. Członkowie zespołu zamieniają się miejscami, aby wrócić do mety. Wygrywa ten który najszybciej wróci na metę.

3. Pole do minigolfa – w Twojej piwnicy lub garażu jest prawdopodobnie wszystko, czego będziesz potrzebować do tej gry – liny, miski i kartony. Ułóż wszystko na podjeździe lub na podwórku, aby stworzyć własny tor.

4. Kółko i krzyżyk inaczej – Potrzebujesz sznurka i dziewięciu Frisbee lub talerzyków plastikowych. Ułóż na ziemi linę tworząc siatkę do gry kółko i krzyżyk (tak jak rysujesz na kartce). Stań za linią, aby rzucić frisbee na kwadrat.

5. Wyścigi papierowymi łódkami – złóż papierowe łódki i ścigaj się nimi dmuchając przez słomę.

6. Tor przeszkód – użyj przedmiotów, które już posiadasz, takich jak skakanki, poduszki, skrzynki i hula-hoopy, aby utworzyć domowy tor przeszkód. Twoje dzieci będą się świetnie bawić. Zachęć je aby zbudowały tor według własnego pomysłu.

7. Malowanie ciała – pozwól dzieciom aby malowały siebie nawzajem zmywalną farbą, którą następnie można zmyć przy użyciu zraszaczy. Zalecane są stare stroje kąpielowe lub ubrania.

8. Malowanie kwiatami – zanurz kwiat w farbie i użyj go jako pędzla, aby stworzyć unikalne dzieła sztuki.

9. Malowanie packą na muchy – w okresie letnim packa ma ruchy to konieczność, wykorzystają ją w inny sposób. Zanurz ją w farbie i pozwól dziecku w tworzeniu sztuki. Jesteśmy pewni, że powstanie wyjątkowe arcydzieło.

10. Zabawa w fotografa – Zachęcaj dzieci do utrwalania przebiegu dnia poprzez robienie zdjęć. To ciekawy sposób spojrzenia na dzień z życia rodziny.

11. Finezyjne kredki – Zbierz wszystkie połamane kredki wraz z folią aluminiową, foremkami do ciastek i papierowym talerzem. Umieść folię na talerzu papierowym, a następnie nałóż foremki do ciastek. Dodaj zepsute kredki i umieść w słonecznym miejscu. Po stopieniu wyjmij nowo utworzone kredki z foremek do ciastek. Następnie użyj nowych kredek.

12. Zorganizujcie ognisko – możecie cieszyć się wspaniałą rodzinną atmosferą na świeżym powietrzu. Rozpal ogień, aby upiec kiełbaski i stopić pianki marshmallow.

13. Obserwacja gwiazd – poczytajcie wspólnie o konstelacjach i wydrukujcie kilka map gwiezdnych. Pewnej nocy możecie rozłożyć koc i poszukać tych najbardziej rozpoznawalnych.

14. Kuchnia błotna – stwórz dzieciom kuchnie błotną, a gwarantujemy świetną zabawę przez długie godziny. Wystarczą miski, piasek, woda. Resztę przedmiotów dzieci znajdą same (liście, kamienie, patyki).

15. Piknik w parku – przygotuj wraz z dziećmi pyszne i zdrowe kanapki, a następnie wybierzcie się do pobliskiego parku na piknik.

16. Wyprawa rowerowa – aby było weselej możesz zabrać dzieci z sąsiedztwa, udekorujcie swoje rowery balonami lub wstążkami i wybierzcie się na wspólną wyprawę rowerową.

17. Tekturowy fort lub zamek – przejdź się do lokalnego sklepu spożywczego lub do sklepu z AGD i przynieś kilka dużych kartonów. Stwórz razem z dziećmi niesamowitą budowlę, dzieci mogą je okleić taśmą i pomalować farbami swoje dzieło.

18. Malowanie kamieni – podczas jednej z wycieczek poproś dzieci aby zbierały kamienie, następnie po powrocie do domu poproś je aby udekorowały kamienie, mogą na nich namalować biedronki, kwiaty lub to co im wyobraźnie podpowie następnie możecie umieścić kamienie w ogródku. Będą niesamowitą dekoracją.

19. Wojna na gąbki – nasącz gąbki do kąpiel wodą daj je dzieciom i pozwól im się nimi rzucać. Fantastycznie zabawa aby odrobinę się ochłodzić. Przypomnij im tylko aby nie rzucały w twarz.

W miesiącach letnich powstają niesamowite wspomnienia, więc zacznijcie już dziś! Mamy nadzieję, ze nasze wakacyjne zabawy ruchowe przypadły do gustu zarówno Tobie jak i Twoich dzieciom.

Koniecznie napisz jaki jest Wasz ulubiony sposób spędzania wolnego czasu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest

Share This