EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Scenariusz Dzień Babci i Dziadka – Kotki i Sówki

Miejsce: Gminne Przedszkole Publiczne w Jejkowicach

Grupy: Kotki (2,5, 3 i -latki) oraz Sówki (4-latki)

Data: 06.02.2017 r.

Prowadzące: mgr Sabina Prus, mgr Aleksandra Wieczorek

Cele:
· wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną dziecka,
· kształtowanie uczucia przywiązania do swojej rodziny,
· nawiązywanie bliższych kontaktów z Babcią i Dziadkiem poprzez radosne, wspólne przeżywanie święta,
· wdrażanie do współpracy w grupie – integracja grupy,
· kształtowanie postawy aktora.

 

Pomoce: nagrania mp3, przebrania za babcie i dziadków, tekturowe instrumenty, białe róże dla chłopców, atrapa balkonu.

1. Przywitanie gości.

 

2. Przebieg przedstawienia:

Dzieci mówiące wierszyki ubrane są na galowo. Reszta dzieci przebrana za babcie i dziadków. Babcie siedzą po lewej stronie sali, dziadki po prawej, odwróceni do siebie. Dzieci mówiące wierszyki stoją na przeciw publiczności, osoby mówiące podchodzą do mikrofonu.

 

„Na początku chcę powitać wszystkich tu przybyłych gości.

Chcemy pięknie Wam zaśpiewać, trochę sprawić Wam radości.

Posłuchajcie moi mili, choć mam całkiem mało lat,

To zapewniam, że bez babci i bez dziadka smutny świat.”  (Gabriel)

 

Piosenka „Niech nam żyją…” (do podkładu ‘Szła dzieweczka”).

 

Niech nam żyją wszystkie babcie

i dziadkowie też x3

Bo bez nich jest świat markotny

O czym dobrze wiesz x3

ref. Niech, żyją, niech żyją, niech żyją nam x3

Niech też wiedzą, że wnuczęta

Bardzo wdzięczne są x3

I w podzięce, tę piosenkę

Babciom, dziadkom ślą x3

 

„Dziś tu przyszli nas odwiedzić, chcemy złożyć im życzenia:

Szczęścia, zdrowia, pomyślności i wielkiego powodzenia.

Lecz nie liczcie tu na nudy, my się bardzo postaramy,

Na wspomnienia bardzo piękne, wszystkich teraz zapraszamy.” (Mateusz)

 

„Kiedy moja babcia była bardzo mała

To miała marzenie –tancerką zostać chciała.” (Olivier A.)

 

„Śniły jej się piękne suknie i sale balowe.

Tak dorosła szyjąc sobie stroje odlotowe.” (Laura)

 

„Aż pewnego dnia pięknego, mając 18 lat

Mego dziadka zapoznała, no i piękny stał się świat.” (Kubuś B.)

 

„A że babcia urodziwa, dziadek stracił dla niej głowę.

To też wkrótce ją odwiedził i zaśpiewał pod balkonem”. (Milenka B.)

 

Piosenka „Orkiestry Dęte” –  dziewczynka przebrana za babcię stoi na balkonie (Maja R.), chłopczyk z trąbką chodzi wkoło balkonu (Paweł), na refren zatrzymuje się przed babcią i gra dla niej, babcia macha. W tle kapela naśladuje granie na instrumentach (Chłopcy Kotki).

 

„Babcia bardzo się wzruszyła, chwilę się zastanawiała.

Ale dziadek tak przystojny, że zaprosić mu się dała.”  (Noemi)

 

„Randka była umówiona, dziadek dumny był jak paw.

Szedł do domu się szykować, przy tym śpiewał sobie tak:” (Pola)

 

Piosenka „Umówiłem się z nią na 9”chłopcy przebrani za dziadków (Miłosz, Kuba N., Paweł, Oliwier N. + Kotki) chodzą w koło w rytm muzyki z rękami na szelkach/w kieszeniach.

 

„I wieczorem się spotkali, a że obaj się wstydzili,

To na dobry początek – najpierw zatańczyli.” (Lilka)

 

Piosenka „Kawiarenki” chłopcy „dziadki” wstają, proszą „babcie” (Nadia, Paulina, Maja +Kotki) do tańca, tańczą zwrotkę w parach, refren skaczą w rozsypce (taniec dykotekowy). Siadają na miejsca.

 

„A że w tańcu, tak jak w życiu – bardzo zgrani byli.

To się w sobie zakochali – całą noc tak przetańczyli.”(Jagoda Z)

 

Piosenka „ Przetańczyć z Tobą chcę, całą noc”– dziadki proszą babcie do tańca ukłonem, tańczą w parach walca. Wracają na miejsca.

 

„Dziadek babcię odprowadził, jak kultura nakazała.

Babcia do rana nie spała i tak sobie wciąż śpiewała” ( Filip Ko.)

 

Piosenka „Chodź pomaluj mój świat”babcie idą na środek, najpierw tańczą w rozsypce, na refren tworzą koło, trzymają się za ręce, tańczą w koło. Wracają na miejsca.

 

„Dziadek dłużej nie wytrzymał i babcię odwiedził,

Bukiet kwiatów podarował i tak jej powiedział:” (Piotruś)

 

Piosenka „Magiczne słowa” R. Brzozowskidziadki podchodzą z białymi różami w rękach, babcie wstają. Na słowa „białą różę” dziadki wręczają babciom róże i tańczą w parach. Wracają na miejsca.

 

„Odtąd razem – nierozłączni, swą rodzinę założyli

I tak całe życie razem szczęśliwi byli.” (Wiktor)

 

Piosenka „Tyle słońca w całym mieście” – dziadki proszą babcie, trzymając się za ręce w parach chodzą dookoła sceny. Wracają na miejsce.

 

„Miłość wielka nadal kwitnie, jakby bardzo młodzi byli,

Chociaż dobry kawał życia ze sobą przeżyli.” (Lena H.)

 

Piosenka „Nie liczę godzin i lat”  – dziadki proszą babcie. Wszyscy robią wspólnie wielkie koło + osoby mówiące wiersze, tańczą w rytm muzyki, trzymając się za ręce. Refren – do środka koła i na zewnątrz (trzymając się za ręce)

 

„Dzięki babci i dziadkowi my tu dzisiaj też stoimy,

Za co bardzo ich kochamy i za chwilę wyściskamy (Klaudia).”

 

3. Piosenka „Sto lat” –  wspólnie śpiewają Kotki i Sówki.

4. Wspólny taniec z dziadkami i babciami „Cza cza…” (Kotki)

5. Wspólny taniec z dziadkami i babciami „Polka…” (Sówki)

 

6. Wręczenie prezentów przygotowanych przez dzieci.

7. Podziękowanie i pożegnanie gości.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *