Wskazówki ogólne:

Generator podzielony jest na dwie sekcje. W sekcji z lewej strony znajduje się główny panel zarządzania generatorem gdzie można dodawać nowe elementy. Z prawej strony znajduje się pole podglądu oraz edycji.

 

Elementy widoczne w panelu zarządzania generatorem:

Instrukcje do generatora  – klikając w to pole możesz wybrać jeden z przygotowanych przez nasz szablonów aby na jego podstawie stworzyć swój dokument.

Instrukcje do generatora  – tutaj możesz wgrać nowy obrazek ze swojego komputera. Możesz wgrać nieograniczoną liczbę obrazków.

Instrukcje do generatora  – tutaj możesz dodać nową warstwę tekstu. Możesz dodać nieograniczoną liczbę pól tekstowych.

Instrukcje do generatora  – tutaj możesz wybrać element dekoracyjny z przygotowanych przez nasz kategorii. Możesz dodać niegraniczoną liczbę obrazków z różnych kategorii.

Elementy widoczne w polu podglądu / edycji:

Instrukcje do generatora  – przycisk „Reset„. Usuwa wszystkie wprowadzone zmiany. Przycisk znajduje się w lewym górnym rogu pola edycji.

Instrukcje do generatora  – przycisk „Podgląd„. Pokazuje podgląd generowanego dokumentu, usuwając wszystkie inne elementy strony. Przycisk ten znajduje się na górze, pośrodku pola edycji.

Instrukcje do generatora – przycisk „Pobierz„. Pozwala na pobranie wygenerowanego dokumentu jako plik JPG, PNG lub PDF. Przycisk znajduje się w prawym górnym rogu pola edycji.

Instrukcje do generatora  – przycisk „Cofnij„. Cofa ostatni krok gdy popełnisz błąd. Przycisk znajduje się na środku, na dole pola edycji.

Instrukcje do generatora  – przycisk „Przywróć„. Przywraca zmianę jeśli wcześniej użyto przycisku „Cofnij”. Przycisk znajduje się na środku, na dole pola edycji.

 

Część opcji jest wspólna dla wszystkich elementów, czyli dla tekstów i obrazków. Są to:

Instrukcje do generatora  – powielanie. Możesz powielić zaznaczony element.  Opcja znajduje się w lewym górnym rogu zaznaczonego elementu.

Instrukcje do generatora  – obracanie. Możesz obrócić zaznaczony element w dowolną stronę. Opcja znajduje się w prawym górnym rogu zaznaczonego elementu.

Instrukcje do generatora  – powiększanie. Możesz dowolnie powiększyć lub pomniejszyć zaznaczony element. Opcja znajduje się w prawym dolnym rogu zaznaczonego elementu.

Instrukcje do generatora  – usuwanie. Możesz usunąć zaznaczony element. Opcja znajduje się w lewym dolnym rogu zaznaczonego elementu

Po zaznaczeniu dowolnego tekstu pojawi się następujący panel z opcjami:

Instrukcje do generatora

 

Po kolei:

Instrukcje do generatora  – kolor tekstu. Możesz wybrać dowolny kolor dla swojego tekstu.

Instrukcje do generatora  – rozmiar tekstu. Możesz dowolnie zmieniać rozmiar tekstu.

Instrukcje do generatora  – treść. Możesz dowolnie zmieniać treść pol tekstowego.

Instrukcje do generatora  – czcionka. Możesz wybrać spośród kilku czcionek. UWAGA: Nie wszystkie będą miały polskie znaki (ąęśćżół).

Instrukcje do generatora  – pogrubienie. Możesz pogrubić swój tekstu. UWAGA: Może nie działać z niektórymi czcionkami.

Instrukcje do generatora  – pochylenie. Możesz pochylić swój tekst. UWAGA: Może nie działać z niektórymi czcionkami.

Instrukcje do generatora  – podkreślenie. Możesz podkreślić swój tekst. UWAGA: Może nie działać z niektórymi czcionkami.

Instrukcje do generatora  – wyrównanie. Możesz wyrównać swój tekst do lewej, do prawej, lub wyśrodkować.

Instrukcje do generatora  – przekształcanie. Przekształć tekst z wielkich liter na małe lub z małych na wielkie. UWAGA: Może nie działać z niektórymi czcionkami.

Instrukcje do generatora  – wygięty tekst. Możesz wygiąć tekst tak aby przyjął kształt łuku, czy półokręgu.

Instrukcje do generatora  – obróć. Możesz dowolnie obrócić tekst.

Instrukcje do generatora  – pozycja. Możesz ustalić pozycję dla danego tekstu w polu edycji.

Instrukcje do generatora  – umieść wyżej. Możesz umieścić tekst ponad obrazkiem czy innym tekstem.

Instrukcje do generatora  – umieść niżej. Możesz umieścić tekst pod obrazkiem czy innym tekstem.

Instrukcje do generatora  – resetuj. Usuwa wszystkie wprowadzone zmiany dla tego elementu.

 

 

Nasz generator online jest kompletnie darmowy dla wszystkich użytkowników naszej strony internetowej. Nie pobieramy i nie zamierzamy w przyszłości pobierać opłat za jego wykorzystanie. Materiały stworzone za pomocą generatora należą do osób, które je stworzyły i pobrały. Właściciele strony EduZabawy nie roszczą sobie w związku z tym żadnych praw, ale również nie ponoszą odpowiedzialności za sposób wykorzystania generatora przez użytkowników strony.

Generator jest całkowicie darmowy i choć dokładamy wszelkich starań aby działał jak najlepiej funkcjonuje „tak jak jest”. Nie możemy zagwarantować, że zawsze będzie działał równie sprawnie.