EduZabawy.com

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Interaktywne zadania, ćwiczenia i quizy dla uczniów klasy 1

Wszystkie ćwiczenia i quizy z tego działu można rozwiązywać bez rejestracji i opłat. Po wykonaniu zadania można podzielić się swoim wynikiem w mediach społecznościowych, lub pobrać podsumowanie w pliku PDF. Plik ten zawiera wszystkie zaznaczone odpowiedzi i czas wykonania ćwiczenia.

Język angielski

Quizy, ćwiczenia i zadania dla uczniów klas 1:

Ćwiczenia dla uczniów klasy 1 szkoły podstawowej są nieco bardziej urozmaicone i mają większy zakres niż zadania dla przedszkolaków, mimo, że częściowo jest to ten sam materiał. Mamy tu więc bardzo podobny podział quizów na kolory i figury, cyfry i liczby, kierunki i położenie i tak dalej. Jednak ćwiczeń jest tu nieco więcej i mają nieco inny stopień trudności.

Dodatkowo, ponieważ uczniowie klas pierwszych zaczynają już nie tylko liczyć, ale także i czytać proste teksty oraz pisać mamy tu dział z zadaniami z języka polskiego. Znajdują się w nim zadania  z gramatyki, fonetyki, zadania na znajomość alfabetu, na liczenie sylab i tak dalej. Co więcej, znajduje się tu również mnóstwo quizów z lektur obowiązkowych dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. Ponadto, znajdziecie tu także zagadnienia bardziej ogólne – jak na przykład dyktanda, ćwiczenia ortograficzne i zadania na słowotwórstwo.

Zadania te można traktować jako pomoc w nauczaniu w klasie, dodatkowe urozmaicenie zajęć, ćwiczenie w domu, albo test wiedzy. Po wykonaniu quizu dostępne jest podsumowanie ze wszystkimi odpowiedziami – tymi poprawnymi i tymi błędnymi. Takie podsumowanie jest także dostępne w formie pliku PDF, a więc można je pobrać i przesłać nauczycielowi do sprawdzenia.

Przygotowując ćwiczenia specjalnie dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, stwierdziliśmy, że podzielimy te zadania na trzy większe kategorie: matematykę, język polski, a także język angielski. W każdej z nich znajdują się przeróżne zagadnienia z interesującymi testami online, które pomogą Wam utrwalić wiedzę. W kategorii obejmującej matematykę dostaniecie quizy z następujących działów: kolory i figury, cyfry i liczby, kierunki i położenie, czas i kalendarz, porównanie oraz dodawanie i odejmowanie. Dzięki tym ćwiczeniom najmłodsi będą w stanie podszkolić swoją wiedzę matematyczną poza zajęciami szkolnymi. Jeśli chodzi o język polski, to odnajdziecie tutaj takie działy jak: język polski (fonetyka, gramatyka), lektury obowiązkowe dla klas od pierwszej do trzeciej, słowotwórstwo, dyktanda oraz ćwiczenia ortograficzne. Te ćwiczenia przyczynią się do pogłębienia wiedzy najmłodszych uczniów. I na deser mamy język angielski, a przy nim quiz i ćwiczenia na angielskie słownictwo oraz gry do nauki języka angielskiego. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych testów online, które pomogą pierwszoklasistą w utrwaleniu zdobytych wiadomości w szkole.