Do wykonania papierowej birety będziemy potrzebować:

– 2 kartki papieru lub brystolu

– nożyczki, klej, zszywacz lub taśmę klejącą

– sznurek

Jeśli masz dobrą drukarkę możesz w niej umieścić  brystol, wtedy biret będzie bardziej wytrzymały. Jeśli jednak posiadasz standardową drukarkę umieść w niej zwykłą kartkę A4, tez powinna wytrzymać kilka godzin zabawy.

Najpierw z przygotowanych szablonów, które znajdują się poniżej wycinamy kwadrat i paski z ząbkami. Kolorów przygotowaliśmy kilka aby każdy znalazł coś dla siebie. Pasków przygotowaliśmy 3, dla różnych rozmiarów dziecięcych główek. Mniejsze główki to dwa paski, troszkę większe główki to trzy paski. Łączymy je przy pomocy kleju, zszywek lub przezroczystej taśmy klejącej.

Kolejnym krokiem jest pozaginanie ząbków w paskach. Odmierzamy wielkość głowy dziecka paskami i łączymy je na końcach. Wycinamy kwadrat, który jest na tyle duży, że możemy łatwo dostosować go do rozmiaru połączonych pasków. W kwadracie na środku robimy niewielki otwór i przeplatamy przez niego sznurek. Na końcu sznurka wiążemy mały supełek, dzięki czemu nie będzie nam wypadał.

Do zagiętych ząbków przyklejamy kwadrat.

Tym oto sposobem mamy piękny biret, który może służyć na ważnych uroczystościach naszych maluchów Pasowanie na Przedszkolaka albo Pasowanie na Ucznia.

Mamy nadzieję, że nasz szablon pozwoli Wam samodzielnie wykonać biret, który można dowolnie przyozdobić.