EduZabawyLogo

Postaw nam kawę:

 

Postaw nam kawę

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać pomocne materiały dydaktyczne raz na dwa tygodnie.

Polub nas:

Reklama:

Wszystko o zwierzętach ich domy, odgłosy, zagadki

1. „Domki” zwierząt. Wersja 1: Nauczyciel stawia przed sobą „klipsy”, a przed nimi kładzie obrazki ze zwierzętami. Obok „klipsów” kładzie odwrócone obrazki „domków” zwierząt. Wybrane dziecko podchodzi, wybiera jeden odwrócony obrazek i próbuje dopasować „domek” do odpowiedniego zwierzęcia. Gdy go znajdzie, to przyczepia „domek” do właściwego „klipsa” przed którym leży zwierzę. Wersja 2: Nauczyciel stawia przed sobą „klipsy” z wpiętymi obrazkami zwierząt. Przed „klipsami” ze zwierzętami kładzie w losowej kolejności „domki”. Zadaniem wybranego dziecka, jest tak poprzestawiać i poprzypinać obrazki zwierząt, żeby pasowały do „domków”, które leżą przed „klipsami”.

 

2. Co to za zwierzę? Nauczyciel stawia przed sobą „klipsy” , a przed klipsami kładzie obrazki ze zwierzętami. Zadaniem wybranego dziecka jest podniesienie wybranego obrazka i powiedzenie, co to za zwierze. Gdy dobrze odpowie, może przypiąć obrazek do „klipsa”. Dziecko może postępować też według poleceń nauczyciela – przypnij wiewiórkę do pierwszego „klipsa”; – przypnij niedźwiedzia do trzeciego „klipsa”; – przypnij jeża do ostatniego „klipsa”.

 

3. Zagadki o zwierzętach. Nauczyciel stawia przed sobą „klipsy” , a przed klipsami kładzie obrazki ze zwierzętami. Nauczycielka czyta pierwszą zagadkę. Dziecko, które zna właściwą odpowiedź na zagadkę, podchodzi i przyczepia właściwy obrazek ze zwierzęciem do pierwszego „klipsa”. I tak z każdą kolejną zagadką.

 

4. Odgłosy zwierząt. Nauczyciel stawia przed sobą „klipsy” , a przed klipsami kładzie obrazki ze zwierzętami. Nauczycielka włącza pierwszy odgłos. Dziecko, które zna właściwą odpowiedź co to za odgłos, podchodzi i przyczepia właściwy obrazek ze zwierzęciem do pierwszego „klipsa”. I tak dalej z każdym kolejnym dźwiękiem.

 

5. Obrazki mogą również być wpięte w klipsy podczas omawiania z dziećmi poszczególnych zagadnień do tematu. Idealnie się też sprawdzą podczas sylabizowania, tego co jest na obrazku, bądź do przeliczania przypiętych elementów oraz porównywania zbiorów (np. mniej, więcej, tyle samo. Pierwszy zbiór to obrazki przypięte „klipsami”, a drugi to obrazki położone przed „klipsami”).

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pin It on Pinterest