Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa Artykuły Książki dla dzieci

Baśniobór

Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym miejscu zwanym Baśnioborem, który jest dziś jedną z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejską? Oczywiście. Ekscytującą? Jasne. Bezpieczną? Cóż, właściwie wręcz przeciwnie.

Zobacz więcej

Kendra i jej brat Seth nie mają pojęcia, że ich dziadek jest obecnym opiekunem Baśnioboru. W otoczonym murami lesie pradawne reguły wprowadzają porządek między chciwymi trollami, złośliwymi satyrami, kłótliwymi wiedźmami, psotnymi chochlikami i zazdrosnymi wróżkami. Gdy jednak zasady te zostają złamane, ujawniają się potężne moce zła, a Kendra i jej brat muszą zmierzyć się z największym w swym życiu wyzwaniem, by uratować rodzinę, Baśniobór, a może i cały świat…

 
Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa Artykuły Książki dla dzieci

Afryka Kazika

Czy można zwiedzić Afrykę na rowerze? Oczywiście, że tak! Wszystkie przygody, które spotkały podróżnika Kazimierza Nowaka zostały opisane w książce „Afryka Kazika”.

Zobacz więcej

Pełna fascynujących przygód opowieść o przeżyciach Kazimierza Nowaka, podróżnika, reportera i fotografa zwiedzającego Afrykę. Książka oparta na prawdziwych wydarzeniach, przedstawia historię Kazika, który w latach trzydziestych XX wieku, poświęcił 5 lat swojego życia na podróż i przemierzył 40 tysięcy kilometrów od Trypolisu poprzez Przylądek Igielny do Algieru poruszając się głównie na rowerze, pieszo lub na wielbłądzie.

 
Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa Artykuły Książki dla dzieci

Był sobie szczeniak. Ellie

Powieść nie tylko dla najmłodszych. Nie lada gratka dla wielbicieli psów.
Poznaj historię szczeniaka szkolonego do odnajdywania zagubionych i niesienia im pomocy.

Zobacz więcej

„Był sobie szczeniak. Ellie” to historia suczki rasy owczarek niemiecki, która została wyszkolona na ratownika. Historię opowiada nam sama Ellie, poznajemy ją więc z psiej perspektywy. Opowiadanie rozpoczyna się z chwilą przyjścia suczki na świat. Jest ona jednym z ośmiu szczeniąt w miocie. Od samego początku stara się dominować nad rodzeństwem, nie pozwala się podgryzać ani zadeptać przez inne szczeniaki. Jest bardzo ciekawa świata i wrażliwa na zapachy.

 
Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa Artykuły Książki dla dzieci

Co to znaczy…

Powiedzonka, które dla dorosłych na stałe już weszły do codziennego użytku i dawno temu stały się oczywiste, dla dziecka mogą być zupełnie abstrakcyjne lub rozumiane dosłownie.

Zobacz więcej
Niniejsza książka nie bez powodu stała się więc prawdziwym bestsellerem – w końcu podoba się nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom.

Publikacja zawiera sto jeden krótkich opowiastek, które w sposób humorystyczny uczą co oznaczają oraz jak powinny być używane najbardziej popularne w języku polskim związki frazeologiczne. Za skutecznie przemycone walory edukacyjne książka otrzymała Nagrodę EDUKACJA XXI. Sposób, w jaki przemawia do najmłodszych, doceniają zarówno nauczyciele jak i rodzice.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa Artykuły Książki dla dzieci

Dzieci z Bullerbyn

Lisa, Lasse, Bosse, Britta, Anna i Olle to szóstka dzieci, o których nie zapomni nikt, kto choć raz sięgnął po „Dzieci z Bullerbyn”. Napisana w 1947 roku przez Astrid Lindgren książka wciąż bije rekordy popularności wśród literatury dziecięcej, a w wielu krajach figuruje na liście szkolnych lektur dla najmłodszych. Wartka akcja, plastyczny język i beztroski świat bohaterów wciągnie każdego młodego czytelnika.

Zobacz więcej
„Dzieci z Bullerbyn” to historia życia najmłodszych mieszkańców małej wioski, w której znajdują się tylko trzy zagrody. Przygody, które są udziałem dzieci, zostały opisane z perspektywy siedmioletniej Lisy, rezolutna dziewczynka opowiada o codziennym życiu, otoczeniu i przyrodzie, wraz z przyjaciółkami snuje też plany i marzenia, w czym nieustannie przeszkadzają im chłopcy. Zdaje relacje z przeróżnych przygód, które nieustannie przeżywa wraz ze swymi przyjaciółmi, mówi o tym, jak przebiegała ich droga do szkoły, opisuje sprzedawanie owoców przy drodze, urządzanie sekretnego przyjęcia, czy też wspomina łyżwiarskie popisy na zamarzniętym jeziorze.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa Artykuły Książki dla dzieci

Jak to działa – Ludzkie ciało

Może się wydawać, że wiele pytań na pozór ma bardzo proste odpowiedzi. Nigdy nie zastanawiamy się nad zagadnieniami, które są dla nas oczywiste. Dopiero pytania zadane przez dzieci uświadamiają nam, jak wiele nie wiedzieliśmy lub jak ciężko jest przekazać nasza wiedzę w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób. Twoje dziecko zadaje ostatnio coraz więcej pytań dotyczących ludzkiego ciała? Nowa książka Patrycji Zarawskiej jest właśnie propozycją dla Ciebie.

Zobacz więcej
Książka „Jak to działa? Ludzkie ciało” zawiera odpowiedzi na kilkadziesiąt pytań dotyczących budowy i funkcjonowania ludzkiego organizmu. Stanowi idealne kompendium wiedzy i pomoc naukową dla młodych rodziców. Wiedza przekazywana jest w sposób jasny i prosty.

„Jak to działa? Ludzkie ciało” zamienia skomplikowane zagadnienia w coś oczywistego. Książka nie jest pozbawiona humoru. Zwłaszcza ilustracje nadają wydawnictwu żartobliwy charakter i sprawia, że dziecko z chęcią będzie sięgać do lektury. Oczywiście dorośli również będą mogli uzupełnić swoje niedociągnięcia.

Książki na zakończenie roku szkolnego - 1, 2 i 3 klasa Artykuły Książki dla dzieci

Kajtkowe przygody

Twoje dziecko lubi historie o zwierzętach? Chcesz podsunąć mu lekturę klasyczną ale wciąż aktualną? A może twój podopieczny nie wie, jak wygląda życie na wsi? “Kajtkowe przygody” Marii Kownackiej będą dla niego idealne.

Zobacz więcej
“Kajtkowe przygody” to zbiór opowiadań napisanych przez Marię Kownacką i wydanych po raz pierwszy w 1948 roku. Opisane są tu przygody bociana Kajtka, który z powodu złamanego skrzydła nie mógł odlecieć z innymi ptakami do ciepłych krajów. Przygarnęła go rodzina Orczyków. To na ich domu znajdowało się bocianie gniazdo, w którym Kajtek przyszedł na świat.